Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
1) zaproszenia na sercańskie rekolekcje dla dziewcząt
2) informacje na temat rozeznania powołania pojawiające się na tej stronie
zapisz się poniżej:
E-mail:
Imię:

 

Rekolekcje to czas,
w którym pozwalam Jezusowi patrzyć na mnie.

 

Świadomie i dobrowolnie decyduję się na to, że przez kilka dni np. weekend lub dłużej, Bóg – mój Przyjaciel mniej lub bardziej przeze mnie znany i kochany, będzie miał możliwość przyglądać się mojemu obliczu. Czytamy w Ewangelii św. Marka: „Jezus spojrzał z miłością na niego (tj. młodzieńca) i rzekł…”/Mk 10, 21/ I ja również, w świetle Jego pięknego wzroku, pełnego miłości, akceptacji mam możliwość usłyszenia Jego Słowa i w Jego świetle zobaczenia, jak moje podobieństwo do Niego – Ojca, zostaje przeze mnie zniekształcone w grzechu, zaniedbaniach, wadach.

Scenerię każdych rekolekcji tworzy Eucharystia, głoszenie Słowa, wspólnota, radość, nawrócenie ...

Przyjedź lub przyjdź, pobądź z nami...,
a doświadczysz Bożego spojrzenia na Twoje zabiegane
i zestresowane „dziś”!!!

 

Terminy rekolekcji mogą niekiedy ulec przesunięciom, dlatego zainteresowane nimi dziewczęta prosimy o wcześniejszy KONTAKT z nami.

 

 

 

Dzień skupienia wspólny czy indywidualny
to jakby minimum REKOLEKCJI.

 

Jest to niejako kilkugodzinne przejście Pana przez swoją winnicę czyli przez nasze serce /„Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela” Iz 5, 7/. Sceneria jest iście rekolekcyjna i tworzą ją Eucharystia, Słowo (najczęściej kapłana lub siostry), wspólnota, radość, nawrócenie...

Indywidualny dzień skupienia

Indywidualny dzień skupienia, który można u nas podjąć  w Krakowie, dotyczy dziewcząt zastanawiających się nad swym życiem duchowym i chcących pogłębić swą wiarę. Na taką prośbę jedna z sióstr na jeden dzień czy dwa, podejmuje się poprowadzenia jej przez ten czas ścieżkami Słowa Bożego ściśle współbrzmiącymi z tematem poszukiwań. W takim wypadku istnieje też możliwość dołączenia do modlitwy wspólnoty sercańskiej. Propozycją na ten czas może też być wejście w klimat ciszy. W Imieniu Serca Boga, stęsknionego za naszym życiem…

 

ZAPRASZAMY!!!

 


 

Terminy dni skupienia mogą niekiedy ulec przesunięciom, dlatego zainteresowane nimi dziewczęta prosimy o wcześniejszy KONTAKT z nami.

 


 

INNE REKOLEKCJE  - warto wejść na stronę, zobaczyć, posłuchać, a może pojechać na rekolekcje...